Petr Jančařík

moderátor, herec

Z TV pořadů utkvěl v paměti jako průvodce např. TUTOVKY (na ČT i na Nově), Studia Rosa, magazínů Navštívenka nebo Vstupte, prosím. Různých TV soutěží a zábavných programů, ale zejména jako dlouholetý, osobitý a velice oblíbený průvodce pořadu pro děti a celou rodinu MAGION.

Jeho rozhlasová práce se soustřeďuje zejména na studio v Plzni, pro které vymyslel a zrealizoval celou řadu programových celků – např. Siesta klub, Soutěž o plzeňský soudek, ale především již 15 let natáčenou a vysílanou veřejnou rozhlasovou nahrávku z Divadla M. Horníčka, dnes vysílanou pod názvem Neočekávaný dýchánek. V současné době se střídá spolu dalším kolegou o prestižní rozhlasový pořad ČRo 2 Praha – Tobogán.

Jako herec začínal v Plzeňském divadle dětí (ved. Jana Klatovská), později spoluzakládá Divadlo pod lampou – takový malý plzeňsky Semafor. S Pražskou divadelní skupinou si zahrál hlavní roli v komedii Paroháči. V současné době je členem Směšného divadla L. Soboty, s kterým hraje v komedii Šlamastiky.

Jako zpěvák se objevil na Zlaté desce Magionu – prodalo se jí více než 8000 ks, spolu s Janem Rosákem na CD Kamarádi ze studia Rosa a vydal též např. kazetu s pověstmi o českých hradech a zámcích – Černá hodinka s Petrem Jančaříkem.

Petr Jančařík nejraději moderuje. Nemá rád ukřičené a necitlivé spíkry, kteří si myslí, že pořad je především o nich. Říká, že průvodce pořadu má dělat dobrou náladu, vytvářet příjemnou atmosféru, z neznámých lidí dělat hvězdy a z hvězd superstár. Moderátor je mostem mezi diváky a účinkujícími a takový most musí něco unést.

O aktivity Petra Jančaříka se stará agentura, kterou vede jeho žena Mirka.

Petr Jančařík se chystá odmoderovat svůj 3000 pořad. Může to být právě ten Váš.